AutoMax Group s.r.o.
Tel: +420 737 211 913


Jak správně vybrat podlahový mycí automat?

Podlahový mycí automat FREE

Podlahové mycí automaty nacházejí uplatnění prakticky ve všech oblastech.

  • obchodní centra
  • průmysl
  • odbavovací terminály
  • skladové i logistické areály
  • administrativní budovy
  • školy a sportovní zařízení
  • nemocnice atd.

Vzhledem k masivnímu ústupu od celoplošných koberců se významně zvyšuje poptávka po malých podlahových automatech i pro využití v domácnosti.

Faktory ovlivňující výběr

Tak, jak různorodé je prostředí, ve kterém jsou stroje využívány, tak pestrá je i jejich nabídka na trhu. Vzhledem k velkému množství variant a možností je třeba při výběru nejvhodnějšího typu vzít v úvahu mnoho faktorů.

Velikost plochy k úklidu

Pokud pomineme finanční stránku, volba stroje závisí především na velikosti a členitosti plochy určené k úklidu.

Na malý a přehledný prostor typu sportovní haly bude nejvhodnější kompaktní ručně vedený kabelový stroj, což je zároveň volba příjemná i ekonomicky. Např. Free Evo od LAVORWASH v kabelové verzi je až o třetinu levnější, než jeho bateriový sourozenec. Naopak ve stejně velkém prostoru zastavěném muzejními exponáty se bez baterií neobejdete. U velkých ploch tato volba odpadá, vítězí jednoznačně baterie.

Podlahový mycí automat Comfort XS

Zametací stroj s chodicí nebo sedící obsluhou

Další důležité rozhodování – ručně vedený stroj nebo stroj se sedící obsluhou?

Odpověď není zdaleka tak jednoduchá, jak by se na první pohled zdálo. Rovnice menší prostor - menší stroj, větší prostor - větší stroj nemusí platit za všech okolností, navíc výrobci strojů ve snaze nabídnout co nejlepší parametry v obou kategoriích tuto rovnici dále „zamotávají“. Například můžeme použít dva stroje od význammého světového výrobce podlahových strojů LAVORWASH.
Stroj Midi-R 75 je ručně vedený stroj s jednoduchým ovládacím panelem a velkou šíří záběru, která se vyrovná i větším sedícím strojům, hodí se tak i pro velké plochy.
Naproti tomu Comfort XS 75 je sedící stroj, který se však vzhledem ke svým kompaktním rozměrům a vynikající manévrovatelnosti může použít i ve velmi členitých a menších prostorách.

Jak na nájezdy v parkovištích obchodních center?

V oblasti obchodních center, kde je kladen největší důraz na údržbu prodejních ploch, které samy o sobě nejsou z hlediska úklidu nijak složité, se setkáváme v poslední době s jedním problematickým místem. Tím jsou prostory parkovišť. Tyto prostory, mající i několik tisíc m2, jsou ve velké většině případů několika úrovňové a nájezdové karusely mají sklon i 16 a více procent. Tento fakt je pro velké množství úklidové techniky limitující a leckdy neřešitelný. Ideálním řešením pro tyto prostory jsou stroje LAVORWASH řady L, které na rozdíl od jiných podlahových automatů jsou vybaveny pojezdovým motorem na každém kole. Jsou tedy něco jako 4x4, resp. 3x3, mezi úklidovými stroji. Díky tomuto pohonnému systému, tyto více jak tunové stroje, i s plnými nádržemi zvládají podobné plochy bez jakéhokoliv problému.

Problematika výběru vhodného stroje je velice široká, v teoretické rovině by se dalo diskutovat dlouhé hodiny. Odborníci z divize Cleaning Technologies společnosti Walmsley enterprises international jsou připraveni kvalifikovaně poradit a doporučit optimální řešení přímo u zákazníka.

Hledáte radu nebo doporučení? Zeptejte se nás.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Odesláním formuláře berete na vědomí podmínky zpracování osobních údajů.


Rychlý kontakt

Tel:+420 733 219 798             +420 737 211 913          (mycí boxy/mycí linky)


© 2020, AutoMax Group s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑