AutoMax Group s.r.o.
Tel: +420 737 211 913


Jak vybrat vysavač na čištění koberců

Udržet koberec v kanceláři či obchodních prostorech perfektně čistý lze pouze s profesionálními vysavači. Ty jsou velice výkonné a poradí si s různými nečistotami včetně kapalin. Jsou to vysavače pro mokré nebo suché vysávání, konstruované pro každodenní použití. S malým „ořezávátkem" byste si totiž v průmyslové dílně nebo velkých administrativních prostorech neporadili. Anebo poradili, ale velmi brzy by vašemu vysavači „došel dech".

Profesionální vysavačCo by měl umět profesionální vysavač?

Profesionální vysavač do kanceláří, obchodů, hotelů, nebo dokonce autobusů a letadel (lze je použít všude, kde je zásuvka) by měl vždy splňovat tyto parametry:

  1. bytelná a nárazuvzdorná konstrukce
  2. podvozek upravený proti převrhnutí
  3. odhlučněný motor
  4. maximální výkon i při vysoké zátěži
  5. antistatický bezpečnostní systém

S výčtem funkcí a vlastností bychom mohli pokračovat dále, ale tyto výše popsané pro začátek stačí. Nyní se podíváme na konkrétní typy vysavačů na čištění koberců, které vám doporučujeme.

Extraktory

Vysavače

Jak již název napovídá, základní rozdělení mezi těmito zařízeními je na extraktory a vysavače. Extraktory (v tomto případě modely Solaris a Apollo) jsou určeny k čištění, nebo chcete-li praní koberců mokrou cestou. Kdežto základní, ačkoliv rovněž profesionální, vysavače (v tomto případě modely Taurus, Ares, Kronos, Zeus a Domus) jsou určeny na klasické suché odsávání nečistot (včetně kapalin) z koberců a případně tvrdých podlah.

Co je třeba zvážit při výběru konkrétního modelu

Až se budete rozhodovat mezi extraktorem nebo vysavačem a konkrétními modely, zvažte především, jak velké plochy chcete čistit, jakým způsobem, v jakých prostorech budete vysavač používat a také, jaké druhy nečistot potřebujete odstranit. Jiný vysavač se totiž bude hodit do průmyslových prostor a jiný do kanceláře. Pro běžnou údržbu koberců postačí vysavač, pro čištění je nutný extraktor.

Tyto vysavače nejsou primárně určeny k odsávání velkých a hrubých nečistot. K tomu vám doporučujeme průmyslové vysavače. Přečtěte si, jak vybrat průmyslový vysavač.

Životnost a údržba profesionálních vysavačů

Profesionální vysavač není záležitost, kterou byste kupovali každý rok. Takový vysavač je investicí na více let, a proto je důležitá jeho odolnost, životnost, a případně pravidelná údržba, aby vysavač opravdu vydržel. Na konec tedy zmíníme, že nutná péče o vysavač závisí především na druhu a množství odsávaného materiálu a frekvenci vysávání (nutno podotknout, že výše zmíněné vysavače nejsou vybaveny oklepem). Při dobré péči – zejména pokud je prováděna pravidelná kontrola a čištění filtrů - mají ovšem motory vysavačů životnost cca 1.200 motohodin.

Chcete ještě více poradit s výběrem profesionálního vysavače na koberce? Napište nám

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Odesláním formuláře berete na vědomí podmínky zpracování osobních údajů.


Rychlý kontakt

Tel:+420 733 219 798             +420 737 211 913          (mycí boxy/mycí linky)


© 2020, AutoMax Group s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑